Jak spłacić dług, który znacznie przewyższa możliwości finansowe?

Dostałeś wezwanie do zapłaty od KRUK i nie wiesz, co zrobić? Jeśli jesteś w trudnej sytuacji, każde dodatkowe zadłużenie może być obciążające dla Twojego budżetu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę  faktu, iż niespłacane wierzytelności bankowe często zostają przekazane do funduszy sekurytyzacyjnych. Wtedy windykacją należności zajmuje się dany podmiot, a nie tak jak dotychczas bank, i to właśnie względem niego mamy zobowiązania. Jak skutecznie spłacić dług, niezależnie od sytuacji?

Fundusz sekurytyzacyjny KRUK 

Fundusz sekurytyzacyjny KRUK to podmiot zajmujący się wykupowaniem pakietów wierzytelności od banków, dystrybutorów energii, a nawet operatorów sieci. Stąd też na tej drodze pozyskują oni wierzytelności różnych dłużników i zajmują się ich windykacją lub też obrotem, aby uzyskać określony zysk. Są one wykupywane zazwyczaj po o wiele mniejszej wartości wierzytelności, jest to około 20-30%. Stąd też jest to dla tych podmiotów niezwykle korzystna sytuacja. Do funduszy sekurytyzacyjnych zaliczyć możemy wiele z nich, najczęściej jest to wcześniej wspomniany KRUK, a także INTRUM, HOIST, EOS, BEST.

Co warto o nich wiedzieć?

  • To właśnie te firmy kierują pisma w formie wezwań do zapłaty w celu uregulowania należności dłużnika. Dlatego też jeśli masz zaległe zobowiązania z banku, możesz otrzymać podobne upomnienie.
  • Często zdarza się tak, iż fundusze wybierają wierzytelności o bardzo wysokiej kwocie. To sytuacja, w której spłata zadłużenia może być znacznym obciążeniem do spłaty.

Większość banków i podobnych im placówek ma określone standardy, którymi kierują się w danych sytuacjach. Stąd też w momencie braku uregulowania zaległych i aktualnych rat kredytu instytucje te decydują się na przekazanie zadłużenia, a dokładniej ich wykup przez fundusze sekurytyzacyjne. To dla nich zdecydowanie prostsza sytuacja niż ta, z którą musieliby mieć do czynienia podczas odzyskiwania należności.

Dostałem wezwanie do zapłaty od Kruk, co zrobić?

Nieustannie rosnące raty kredytów i różne sytuacje nierzadko powodują problemy z zadłużeniami, które mogą być przyczyną złego samopoczucia i innych problemów. Nieuregulowane wierzytelności mogą znacznie wzrosnąć w bardzo krótkim czasie. Dlatego też często mamy do czynienia z sytuacją, w której brakuje nam środków na spłatę zadłużenia. Jeśli Ty także jesteś w podobnej sytuacji, powinieneś niezwłocznie podjąć odpowiednie kroki.

Jak spłacić długi, które znacznie przewyższają moje możliwości?

Jeśli posiadasz duże zadłużenie, którego spłata znacznie przerasta Twoje możliwości na tyle, iż jesteś gotowy sprzedać swoją nieruchomość, aby się jej pozbyć, to mamy dla Ciebie o wiele lepsze rozwiązanie. To nic nie kosztuje, a Ty możesz szybko i skutecznie pozbyć się zaległych wierzytelności.

Oddanie nieruchomości w ręce odpowiedniej firmy, która będzie sądzić się z Kruk to jedyne skuteczne rozwiązanie. W tym celu niezbędne będzie przeniesienie własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu. Jest to zbycie nieruchomości z określonym skutkiem. Będzie ono niezwykle korzystne w sytuacji, w której dług znacznie przewyższa wartość nieruchomości.

Czy warto wybrać tę formę spłaty zadłużenia?

Przeniesienie prawa własności do nieruchomości celem zwolnienia z zadłużenia jest niezwykle korzystną formą zbycia obarczającego wysokiego długu, ze skutkiem zbycia prawa do własności nieruchomości. To nierzadko jedyne słuszne rozwiązanie, które pozwoli pozbyć się problemu z Kruk, przy wsparciu firmy zewnętrznej, która ureguluje wszelkie kwestie. Dzięki temu nie musisz martwić się przykrymi konsekwencjami zadłużeń oraz ewentualnymi zajęciami komorniczymi. Skontaktuj się z nami a podpowiemy Ci jakie są możliwe rozwiązania Twojej sytuacji.