Wezwanie do zapłaty od Intrum – nie panikuj, znajdź rozwiązanie

Niestety, od długów nie da się uciec. Prędzej czy później przychodzi dzień, kiedy otrzymamy wezwanie do zapłaty. Co zrobić, jeśli wartość długu jest za wysoka i nie mamy możliwości go spłacić? Warto skorzystać z dostępnych rozwiązań! Kluczem jest szybka decyzja – im większy dług, tym wyższe odsetki – dlatego nie warto zwlekać.

Wezwanie do zapłaty od Intrum na znaczną kwotę

Kiedy otrzymujemy wezwanie do zapłaty od firmy Intrum, często okazuje się, że kwota na wezwaniu przewyższa wartość każdej z zaciągniętej przez nas pożyczki czy kredytu. Dlaczego tak się dzieje? Firma ta skupuje od banków pakiety wierzytelności. Wysokość wierzytelności jest stale powiększana o wartość odsetek. Im dłużej nie spłacana pożyczka tym wyższe są odsetki i całkowita kwota do spłaty.

Dla banków i innych podmiotów finansowych jest to rozwiązanie niezwykle wygodne. W szybkim czasie pozbywają się kilku ciężko ściągalnych pożyczek. Po zakupie pakietu wierzycielem staje się firma Intrum, która wzywa dłużnika do spłaty całości zadłużenia.

Dostałem wezwanie do zapłaty od Intrum – jak dług zmienił właściciela

Warto podkreślić, że firma Intrum działa na polskim rynku legalnie i zajmuje się obrotem wierzytelnościami. Główne pole działalności firmy to skupowanie wierzytelności od banków, ale też innych firm pożyczkowych, w tym udzielających tak zwanych „chwilówek”. Fakt sprzedaży wierzytelności przez wierzyciela nie zwalnia dłużnika z obowiązku spłaty. Jednak dostając wezwanie do zapłaty od Intrum warto w pierwszej kolejności zorientować się, czy dług rzeczywiście istnieje i czy jego wysokość została dobrze obliczona. To, że firma działa legalnie i zgodnie z literą prawa nie zawsze oznacza, że nie może popełniać błędów.

Wezwanie do zapłaty Intrum – czego nie robić

Koniecznie należy podkreślić, że w przypadku wezwania do zapłaty od Intrum, ale także od innych firm specjalizujących się w skupowaniu zadłużenia należy działać szybko, ale też rozważnie. Każde pismo skierowane do nowego wierzyciela w tym: podanie o umorzenie długu czy prośba o rozłożenie długu na raty jest z prawnego punktu widzenia uznaniem długu i jego wysokości.

Szczególnie w przypadku wysokiej wierzytelności, której znaczną część stanowią odsetki warto wstrzymać się z działaniami i skorzystać z pomocy specjalistów. Uznanie długu jest czynnością, która ma poważne i nieodwracalne konsekwencje. Szczególnie w przypadku wierzytelności o znacznej wartości nie warto działać na własną rękę. Zawczasu jednak należy się dowiedzieć, gdzie w takiej sytuacji można szukać pomocy.

Przerosło Cię zadłużenie – znajdziemy rozwiązanie

Bardzo często okazuje się, że kwota zadłużenia wraz z odsetkami jest znacznie wyższa niż nasze możliwości finansowe. Niestety, coraz częściej wartość zadłużenia jest wyższa nawet niż wartość nieruchomości, która mogłaby pomóc nam w pozbyciu się długów. Czy jest rozwiązanie takiej sytuacji? Oczywiście, że tak.

Warto wiedzieć, że jeśli jesteś posiadaczem domu, mieszkania lub innej nieruchomości istnieje możliwość przekazania jej w zamian za całkowitą spłatę zadłużenia. To rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób zadłużonych, których wysokość wierzytelności przytłoczyła i przerosła ich możliwości finansowe. To rozwiązanie nic nie kosztuje, jest skierowane do każdego kto ma możliwość i rozważa sprzedaż nieruchomości, aby spłacić zadłużenie. Pamiętajmy jednak, że kwestie związane z zadłużeniem, to sprawy nie cierpiące zwłoki i należy je traktować priorytetowo. Sprzedaż mieszkania w zamian za spłatę całości wierzytelności od Intrum to rozwiązanie, które wielu osobom pozwoliło całkowicie uwolnić się od zadłużenia.