Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Sprzedaż mieszkania to duże wyzwanie, zwłaszcza jeśli jako właścicielowi, zależy Ci na krótkim czasie sprzedaży. Niestety niektóre mieszkania czekają na swojego nowego nabywcę miesiącami, a czasem nawet latami. Jak szybko sprzedać mieszkanie i sprawić, żeby nasza oferta była atrakcyjna na tle innych? Od czego zacząć ten długotrwały proces? Postaramy się podpowiedzieć w niniejszym poradniku — zapraszamy do lektury.

Krok I: Przygotowanie mieszkania na sprzedaż

Zanim wystawi się ogłoszenie, warto krytycznym okiem przyjrzeć się mieszkaniu i zastanowić się, co można zrobić, aby uatrakcyjnić jego wygląd. Warto też pamiętać, że nie zawsze musimy przeprowadzać remont, bo jego koszt najzwyczajniej może się nie zwrócić.

Jeśli nieruchomość to mieszkanie w starej kamienicy, która wymaga remontu, możemy to uwzględnić w cenie ofertowej nieruchomości. To klient sam zdecyduje o remoncie i budżecie, jaki przeznaczy na ewentualną renowację kamienicy.

Sprzątanie

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży należy zacząć od sprzątania. Zagracone pokoje czy bałagan na balkonie oszpecą zdjęcia i zniechęcą potencjalnych klientów. Należy pamiętać, że takie lokale sprawiają również mniejszych, niż są w rzeczywistości. Warto więc wynieść niepotrzebne rzeczy i uporządkować dodatkowe pomieszczenia takie jak schowek, czy piwnica. Gruntowne wysprzątanie jest niezbędne przed przygotowaniem zdjęć. Oczywiście, pamiętajmy również, aby w dniu, w którym pojawią się pierwsi potencjalni Klienci, również panował porządek.

Ewentualne odświeżenie mieszkania

Cieknący kran, niedziałająca żarówka w pokoju, uszkodzony zawias w szafce czy plamy na ścianach, nie robią dobrego wrażenia. Najlepiej dokładnie obejść mieszkanie i wypisać sobie wszystkie usterki, a następnie je usunąć. Często większość napraw można wykonać samodzielnie, a ich koszt nie jest duży. Ponosząc niewielki koszt, znacząco zwiększamy szansę na szybką sprzedaż mieszkania.

Dodatkowo zerwanie starych tapet i pomalowanie mieszkania na jasne kolory sprawi, że mieszkanie będzie wyglądać na jasne, czyste i zadbane. Jasne kolory optycznie powiększą pomieszczenia, a potencjalni kupcy łatwiej będą mogli wyobrazić sobie własną aranżację wnętrza.

Krok II: Przygotuj profesjonalne ogłoszenie.

Wycena mieszkania

Pierwszym krokiem do przygotowania ogłoszenia, jest ustalenie ceny nieruchomości. Jest to niezwykle ważny etap — musimy wiedzieć jaką kwotę chcemy uzyskać  ze sprzedaży lokalu. Wyceniając mieszkanie, warto przejrzeć dostępne ogłoszenia innych lokali, aby lepiej poznać lokalny rynek nieruchomości.

Innym, dobrym pomysłem jest również zatrudnienie specjalisty, który określi wartość rynkową mieszkania. Warto pamiętać, że cena niższa od rynkowej przyciągnie kupców i zwiększy szansę na szybką sprzedaż. Wygórowana cena sprawi, że nikt nawet nie będzie chciał oglądać lokalu. Specjalistą może być agent nieruchomości lub biuro nieruchomości takie jak nasze (nieruchomosci@solidex.com.pl) – zapraszamy do kontaktu.

Ogłoszenie o sprzedaży to wizytówka mieszkania, dlatego warto zwrócić na nie szczególną uwagę, tak aby przyciągnąć jak najwięcej potencjalnych kupców. Nie do przecenienia, jest wybranie pierwszego zdjęcia, promującego naszą nieruchomość na listach ofert.  Przykładowo, ogłoszenia w których zdjęcia są jaśniejsze lub mają bardziej wyraźny kontrast, mogą uzyskiwać więcej Kliknięć osób przeglądających ogłoszenia.

Jak szybko sprzedaż nieruchomość? – zadbaj o szczegółowy opis nieruchomości

Szczegółowy opis lokalizacji, mieszkania i udogodnień (połączenia komunikacyjne, bliskość szkół, aptek) powinien zachęcać do obejrzenia nieruchomości. Warto więc podawać dużo faktów, ale zwrócić również uwagę na zalety mieszkania np. mili sąsiedzi, duża piwnica, czy ładny widok za oknem. Dobry opis to podstawa do tego, aby osoba, która wejdzie w ogłoszenie zachęcona zdjęciami, mogła łatwiej podjąć decyzję o oględzinach nieruchomości.

Zdjęcia

Ogłoszenie powinno zawierać dużo zdjęć. Ważne, aby były one dobrej jakości, a wnętrza były jasne i uporządkowane. Warto również dodać plan mieszkania i usytuowania poszczególnych pomieszczeń.  Robiąc zdjęcia nieruchomości, pamiętajmy o usunięciu z kadru niepotrzebnych rzeczy, które tylko zaburzą nasze kadry.

Promocja w portalach ogłoszeniowych

Dobrym rozwiązaniem może być również promowanie ogłoszeń na portalach związanych z nieruchomościami, dzięki temu więcej osób zobaczy ofertę, a szansa na szybką sprzedaż znacznie wzrośnie.

Różne kanały sprzedaży

Internet zdominował rynek ogłoszeń nieruchomości i dziś już coraz trudniej znaleźć ogłoszenie na przysłowiowym słupie ogłoszeniowym. Nie zapominajmy jednak o innych formach marketingu i promocji naszej oferty. Jak szybko sprzedać mieszkanie? Przede wszystkim informując wszystkich o tym, że mamy lokal na sprzedaż. Warto poza umieszczeniem ogłoszenia, mówić o sprzedaży również znajomym, czy współpracownikom. Może ktoś z nich przekaże informacje o naszym lokalu odpowiedniej osobie.

Skuteczna prezentacja mieszkania

Ogłoszenie wystawione, zaczynają dzwonić potencjalni klienci, którzy chcą obejrzeć mieszkanie, więc czas na prezentację. Podczas oglądania lokalu kupujący często zadają wiele pytań np. o koszty utrzymania, czy metraż poszczególnych pomieszczeń, warto więc wcześniej przygotować sobie najważniejsze informacje o lokalu.

Dobrze, aby mieszkanie było posprzątane i wywietrzone. Dobrym pomysłem są również olejki eteryczne np. lawendowy, które sprawią, że mieszkanie będzie pięknie pachniało.

Ekspresowa sprzedaż nieruchomości — skup nieruchomości.

Zanim wystawisz mieszkanie na sprzedaż, rozważ szybką sprzedaż mieszkania firmie takiej jak nasza – świadczącej usługę skupowania nieruchomości. Jako grupa Msi Capital Sp. o.o. od 2014 kupujemy mieszkania za gotówkę (zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt transakcji). Może to być idealne rozwiązanie, jeśli interesuję Cię naprawdę szybka sprzedaż mieszkania. Nie musisz martwić się formalnościami, otrzymujesz gotówkę od ręki, nie czekasz kilka miesięcy lub lat na potencjalnego kupca. Oszczędzasz również czas, jaki musiałbyś poświęcić na cały proces sprzedażowy.

Jesteś ciekawy naszej wyceny Twojej nieruchomości? Napisz do nas, zadzwoń pod nr 71 757 55 12 lub skontaktuj się poprzez kontaktowy. Przygotujemy wycenę onlinę lub bezpośrednio obejrzymy Twoją nieruchomość. Zapraszamy do kontaktu!

SKONTAKTUJ SIĘ – POZNAJ WYCENĘ NIERUCHOMOŚCI

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że tym krótkim wpisie przybiliśmy Ci w pewnym stopniu, jak wygląda proces sprzedaży mieszkania. Mamy nadzieję, że kilka drobnych porad, umożliwi Ci zrealizowanie szybkiej i przede wszystkim bezpiecznej transakcji sprzedaży nieruchomości.