Gdzie wystawić mieszkanie na sprzedaż za darmo?

Sprzedaż mieszkania tu duże przedsięwzięcie, które zwykle wiąże się z większą inwestycją czasu, niż początkowo się spodziewaliśmy. Wiele osób, właśnie z tego powodu korzysta z ofert biur nieruchomości lub umieszcza ogłoszenia na drogich portalach z ofertami.

Może się okazać, że nawet współpracując z agencją będziemy musieli czekać kilka miesięcy, żeby pojawili się pierwsi zainteresowani kupnem. Czy w takim razie warto samodzielnie wypromować ogłoszenie w internecie?

Jak się okazuje można to zrobić korzystając tylko i wyłącznie z darmowych serwisów ogłoszeniowych. Zatem gdzie wystawić mieszkanie na sprzedaż za darmo?

Darmowe serwisy z ogłoszeniami

Jeśli się zastanawiasz gdzie wystawić mieszkanie na sprzedaż za darmo, z pewnością zainteresują cię takie serwisy jak:

  • gratka.pl
  • gumtree.pl
  • adresowo.pl
  • sprzedajemy.pl
  • okolica.pl
  • olx.pl
  • odwlasciciela.pl
  • grupy i dedykowane profile na serwisie Facebook.

Są to najpopularniejsze portale, gdzie bez problemu zamieścisz darmowe ogłoszenie.

Jak wypromować ogłoszenie?

Darmowe serwisy posiadają także możliwość dodatkowej promocji ogłoszenia.  Możesz zadecydować o zainwestowaniu określonej kwoty i wypromować swoje ogłoszenie w wymienionych powyżej serwisach. Przykładowo wyróżnienie ogłoszenia w serwisie olx kosztuje około 10 zł, a może przynieść większą liczbę zainteresowanych niż zupełnie darmowa wersja ogłoszenia.

Nie jest to duża kwota, w porównaniu z serwisami, które pobierają wyższe opłaty za samo dodanie ogłoszenia (jak przykładowo serwis otodom.pl). Czym zatem różnią się darmowe serwisy od tych płatnych?

Strategia umieszczania ogłoszeń na darmowych serwisach

Już wiesz gdzie wystawić mieszkanie na sprzedaż za darmo, jednak nie jest to wystarczająca wiedza, aby samodzielnie i z sukcesem znaleźć zainteresowanego kupca. Serwisy płatne świadczą dodatkowo takie usługi jak pozycjonowanie oferty w Google na konkretne słowa kluczowe, czasem także inwestują w reklamę internetową.

Ekspresowa sprzedaż nieruchomości — skup mieszkań od Msi Capital Sp. z o.o.

Zanim wystawisz mieszkanie na sprzedaż, rozważ sprzedaż mieszkania firmie takiej jak nasza – świadczącej usługę skupowania nieruchomości. Jako grupa Msi Capital Sp. o.o. od 2014 kupujemy nieruchomości za gotówkę (zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt transakcji notarialnych).

Może to być idealne rozwiązanie, jeśli chciałbyś sprzedać szybko i bezpiecznie swoją nieruchomość. Nie musisz martwić się formalnościami, otrzymujesz gotówkę od ręki, nie czekasz kilka miesięcy lub lat na potencjalnego kupca. Pomożemy przygotować niezbędne dokumenty.

Oszczędzasz również czas, jaki musiałbyś poświęcić na cały proces związany z wystawieniem ogłoszeń i prezentacją lokalu. Odkupimy również nieruchomość zadłużoną, z komornikiem lub służebnością czy dożywotnim zamieszkiwaniem.

Jesteś ciekawy naszej wyceny Twojej nieruchomości? Napisz do nas, zadzwoń pod nr 71 757 55 12 lub skontaktuj się poprzez kontaktowy. Przygotujemy wycenę onlinę lub bezpośrednio obejrzymy Twoją nieruchomość. Zapraszamy do kontaktu!

SKONTAKTUJ SIĘ – POZNAJ WYCENĘ NIERUCHOMOŚCI

Darmowe serwisy nie podejmują tego typu działań, dlatego sprzedający sam musi włożyć dodatkowy wysiłek w znalezienie kupca. Co zatem jest ważne w umieszczaniu ogłoszeń na darmowych serwisach z nieruchomościami?

Umieszczanie oferty w darmowych serwisach – jak stworzyć opis

opis nieruchomości

W pierwszej kolejności dobrze opisz swoją ofertę. Opis powinien zawierać metraż pomieszczań, informację dotyczącą okolicy (bliskość sklepów, opis pobliskiej komunikacji, najbliższej szkoły, obiektów sportowych itp.) jeśli w nieruchomości dokonano napraw/wymian lub była ona odświeżona warto aby wspomnieć o tym w ogłoszeniu. Warto także umieścić informację dotyczącą kosztów i opłat.

Powyższe informację, to te, po których kupujący często filtrują ogłoszenia, tworząc listy ofert, z którymi będą się kontaktować. W ten sposób kupujący będzie mógł określić, czy dana oferta jest dla niego, a Ty będziesz w kontakcie tylko z poważnymi kontrahentami.

Zdjęcia

Dodaj maksymalnie dużo zdjęć oraz zadbaj o ich dobrą jakość. Przed wykonaniem fotografii do ogłoszenia uporządkuj każde pomieszczenie i zadbaj o korzystne ustawienie mebli

Rzut

Dodatkowym atutem będzie dołączenie do opisu rzutu nieruchomości, jeśli nie dysponujesz gotowym rzutem, możesz wykonać go samodzielnie, korzystając z platformy floorplancreator.net

 Film

Jeśli portal umożliwia wzbogacenie ogłoszenia o film, warto wyróżnić nasze ogłoszenie, ukazując potencjalnemu kupcowi układ i wygląd mieszkania w nowoczesnej i przystępnej formie, umieszczenie wideo pozwoli nam zaprezentować nieruchomość w atrakcyjny i nowoczesny sposób

Najczęstsze błędy w ogłoszeniach – czego unikać

Częsty błąd to umieszczenie jedynie kilku linijek niedokładnego opisu oferty. Sprzedający, którzy niedbale podchodzą do swoich ogłoszeń, dostają zdecydowanie mniej telefonów, niż osoby, które rzetelnie opisały sprzedawany lokal. Warto jest też dodać informację, że więcej zdjęć możesz przesłać na maila. W ten sposób ominiesz limit zdjęć przedefiniowany przez serwis ogłoszeniowy i jednocześnie zaprosisz kupującego do niezobowiązującego kontaktu.

Jak zadbać o aktualność ogłoszenia

Kolejny ważny aspekt to częstotliwość, z którą podbijasz lub odświeżasz swoje ogłoszenie w sieci. Ważne jest, by to robić regularnie, aby Twoje ogłoszenie wyglądało na aktualne oraz by miało okazję przebić się na górę listingu innych ofert w serwisie.

W innym wypadku Twoje ogłoszenie „utonie” w morzu innych ogłoszeń, a kupujący nie będą mieć pewności, czy treść dodana przez Ciebie dwa miesiące temu jest wciąż aktualna. Dlatego dobrze jest regularnie odświeżać treść swojego ogłoszenia o sprzedaży mieszkania czy innego lokalu.