Darmowe ogłoszenia nieruchomości – gdzie możemy opublikować ogłoszenie o sprzedaży mieszkania?

Jeśli w najbliższym czasie planujesz sprzedać nieruchomość i zależy Ci na skorzystaniu z darmowych ogłoszeń, świetnie trafiłeś.  W tym artykule podpowiemy Ci z jakich portali możesz skorzystać. Dowiesz się, co dają darmowe warianty ogłoszeń, a także w jaki sposób możesz sprawić, by Twoje ogłoszenie wyróżniało się wśród innych.

Darmowe strony z ogłoszeniami sprzedaży nieruchomości

Darmowe portale potrafią ściągnąć więcej zainteresowanych niż drogie serwisy. Gdzie najlepiej jest wystawić swoją nieruchomość na sprzedaż?
Najbardziej popularne serwisy to:

  • gratka.pl
  • gumtree.pl
  • adresowo.pl
  • sprzedajemy.pl
  • okolica.pl
  • olx.pl
  • odwlasciciela.pl

Są to serwisy, gdzie możesz szybko i wygodnie dodać darmowe ogłoszenia nieruchomości, jakie chcesz sprzedać. Oczywiście serwisy te rządzą się swoimi prawami i najpierw dobrze jest je lepiej poznać, nim umieścisz swoje pierwsze ogłoszenie.

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że są to serwisy z których często i chętnie korzysta wielu użytkowników. Oznacza to, że możesz pozyskać duży ruch dla swojego ogłoszenia, ale z drugiej strony szybko pojawią się kolejne ogłoszenia, które „przykryją” Twoje treści.

Jak sprawić, by ogłoszenie się wyróżniało?

W związku z dużą ilością ogłoszeń dodawanych przez wielu użytkowników, zaleca się korzystanie z płatnych mini-usług oferowanych przez Gumtree czy OLX. Chodzi o podbicie lub wyróżnienie ogłoszenia. Usługa taka nie jest darmowa, koszty są uzależnione od konkretnego portalu. Twoją decyzją jest, czy zechcesz skorzystać z wyróżnienia Twojej oferty.

Dodatkowa forma promocji pomoże Ci w przyciągnięciu uwagi kupujących. W innym wypadku będziesz musiał regularnie dodawać nowe ogłoszenie, aby ciągle być na pierwszej karcie wyszukiwania w Twojej kategorii.

Jak skutecznie skonstruować treść darmowego ogłoszenia nieruchomości

Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z darmowych ogłoszeń i samodzielną konstrukcję ogłoszenia, warto pamiętać o kilku kwestiach.

Opisz jak najdokładniej sprzedawaną przez Ciebie nieruchomość. Ważne jest, aby słowa, jakie umieścisz w ogłoszeniu dostarczyły jak najwięcej użytecznych i praktycznych informacji. Kupujący często kierują się konkretnymi kryteriami, przykładowo szukają lokali tylko w określonej okolicy, o konkretnym metrażu i liczbie pokoi. Kryterium wyszukiwania mogą być także podłączone media oraz system ogrzewania.

Zadbaj więc, aby żadnej z tych informacji nie zabrakło w treści Twojego ogłoszenia. Równie ważnym elementem są zdjęcia oferowanej przez Ciebie nieruchomości. Jak je wykonać, aby przyciągnęły uwagę potencjalnych kupujących?

Zdjęcia w ofercie sprzedaży nieruchomości

Dodaj jak najwięcej zdjęć lokalu, jaki chcesz sprzedać. Jeśli dany serwis umożliwia dołączenie dodatkowych zdjęć za niewielką opłatą, wówczas powinieneś skorzystać z tej opcji. Zdjęcia możesz wykonać telefonem, jednak ważne jest, abyś zadbał o ich jakość. Powinny być wyraźne i dobrze skadrowane. Pokaż każde z pomieszczeń w sposób maksymalnie atrakcyjny i przyciągający uwagę. Nie warto, abyś dodawał kilka ujęć tej samej perspektywy.

Film – atut, który wyróżni Twoje ogłoszenie

Dobrym rozwiązaniem jest także nagranie filmu, w którym oprowadzisz po swojej nieruchomości. W ten sposób kupujący będą mieć wrażenie odbycia wirtualnego spaceru i lepiej poznają atuty Twojej oferty, niż w przypadku samych zdjęć.

Jeśli serwis ogłoszeniowy nie pozwala na dodanie materiału video, wówczas dodaj w treści ogłoszenia informację, że możesz taki materiał podesłać na maila. Dzięki temu zyskasz kontakt do osób potencjalne zainteresowanych Twoją nieruchomością. 

Jeśli zależy Ci na szybkiej i bezpiecznej sprzedaży nieruchomości

Jeśli jesteś na etapie w którym rozważasz sprzedaż mieszkania, chciałbyś pominąć cały proces promowania Twojej nieruchomości i poszukiwania kupca lub jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży, możesz skorzystać z naszego skupu nieruchomości.

Ekspresowa sprzedaż nieruchomości — skup mieszkań od Msi Capital Sp. z o.o.

Zanim wystawisz mieszkanie na sprzedaż, rozważ sprzedaż mieszkania firmie takiej jak nasza – świadczącej usługę skupowania nieruchomości. Jako grupa Msi Capital Sp. o.o. od 2014 kupujemy nieruchomości za gotówkę (zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt transakcji notarialnych). Może to być idealne rozwiązanie, jeśli chciałbyś sprzedać szybko i bezpiecznie swoją nieruchomość. Nie musisz martwić się formalnościami, otrzymujesz gotówkę od ręki, nie czekasz kilka miesięcy lub lat na potencjalnego kupca. Pomożemy przygotować niezbędne dokumenty. Oszczędzasz również czas, jaki musiałbyś poświęcić na cały proces związany z wystawieniem ogłoszeń i prezentacją lokalu. Odkupimy również nieruchomość zadłużoną, z komornikiem lub służebnością czy dożywotnim zamieszkiwaniem.

Jesteś ciekawy naszej wyceny Twojej nieruchomości? Napisz do nas, zadzwoń pod nr 71 757 55 12 lub skontaktuj się poprzez kontaktowy. Przygotujemy wycenę onlinę lub bezpośrednio obejrzymy Twoją nieruchomość. Zapraszamy do kontaktu!

SKONTAKTUJ SIĘ – POZNAJ WYCENĘ NIERUCHOMOŚCI